يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
به وب سایت مرکز فرهنگی ایران در استکهلم خوش آمدید.

  

عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   

 

 ماهنامه فرهنگی مهر 1397 منتشر شد
آخرین روزهای مهرماه سال جاری شاهد خبر مسرت بخشی بودیم که مهر تائیدی بود بر نظر تاریخی ایرانیان مبتنی بر اینکه خلیج فارس یک نام و منطقه ایرانی است.در این روز خلیج فارس به ثبت جهانی رسید.
 ١٤:٢٢ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ماهنامه فرهنگی شهریور 1397 منتشر شد
شهریور ماه پایانی تابستان ودارای مناسبت های بسیار خجسته فرهنگی در سرزمین ایران است.یکی از این روزهای مبارک روز شعر و ادب فارسی است که بمناسبت روز تولد شاعر بزرگ و معاصر ایران زمین شهریار سخن بدین نام نامیده شده است.شهریار یکی از شعرای بزرگ ایرانی است که نام و آثار او در عرصه ادبیات ایران معاصر بسیار درخشان است.تاریخ ادب وشعر سرایان ایران را از هرکجا شروع کنند در این زمان به شهریار کلام خود را پایان می بخشند تا عصری بگذرد و شهریاری دیگر ظهور و بروز نمایدوهنوز شهریار نادره دوران ماست.دیوان این شاعر عاشق پیشه تبریزی بسیار خواندنی است.رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوئد بدین مناسبت مقاله زبان و ادب فارسی که طی صفحه های بعد از نظر شما فرهیختگان وگرامیان می گذرد را بدین مناسبت تهیه کرده است وامید مورد لطف دوستان قرارگیرد.
 ١٤:٠٧ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ماهنامه فرهنگی شماره مرداد 1397 منتشر شد
بیستو هفتمین شماره مجله رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوئد هم اینک در دستان پرمهر شما عزیزان است.
 ٠٠:١٥ - سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
13 شهریور روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی
ابوریحان ـ محمد بن احمد بیرونی ـ ملقب به «استادُالرّئیس» و «استادُالامام»، دانشمند نامدار ایرانی در قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری‌ است. وی در سال ۳۶۲ هجری در خوارزم به دنیا آمد. نسبت «بیرونی» از آن سبب بوده است که در بیرونِ و در اصطلاح کنونی در حومه‌ی شهر کاث ـ پایتخت خوارزمشاهیان ـ به دنیا آمد. این شهر جزء سرزمین باستانی خوارزم (آرال کنونی) بود که اکنون در جمهوری خودمختار قراقالپاق قرار دارد و به یاد این دانشمند نامدار، «بیرونی» نامیده شده است. با وجود شهرت بسیار بیرونی در ریاضیات و نجوم، اطلاعات موثق درباره‌ی زندگی او اندک است، اما می‌دانیم که از خانواده‌ای ایرانی بوده است.
 ١٦:٢٠ - چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با انتشار پيامي؛
رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي عيد سعيد قربان را تبريك گفت
ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با انتشار پيامي فرا رسيدن عيد سعيد قربان را به مسلمانان جهان تبريك گفت.
 ٠٠:٢٥ - يکشنبه ٤ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

تلگرام مرکز فرهنگی

خبرنامه های رایزنی

کتابی جالب برای آموزش زبان فارسی برای انگلیسی زبانان، در این کتاب علاقمندان علاوه بر آشنایی با 2000 لغت و اصطلاح فارسی،با فرهنگ ایران هم آشنا می شوند.

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 194 | کل بازدید : 864129