دوشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٩
به وب سایت مرکز فرهنگی ایران در استکهلم خوش آمدید.

  

عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   

 

 !Happy New Year
We wish you excellent health and spirit in 2021
 ١٩:١٨ - شنبه ٢٠ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شماره اول سری جدید ماهنامه فرهنگی در استکهلم منتشر شد
ماهنامه فرهنگی شامل مقالات، اخبار و گزارش های فرهنگی کشور سوئد توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم منتشر می شود. فهرست مطالب دی ماه 1399 : بخش اول: اخبار، قانون جديد سوئد براي مبارزه با کرونا،آغاز واکسيناسيون کرونا در سوئد،افزايش تماس ويديويي ميان سالمندان،افت سرعت اينترنت در سوئد،تمديد ممنوعيت پرواز به انگليس، ويروس جهش يافته کرونا در سوئد -بخش دوم: ارزيابي الگوي سوئدي مبارزه با کرونا،نتيجه بخشي روش سوئدي مقابله با کرونا،نقد استراتژي سوئد در مبارزه با کرونا، آموزش از راه دور در سوئد، دبيرستان ها، دانشگاه ها و ساير مراکز آموزش عالي -بخش سوم: تحليل مسائل اجتماعي، شيوع طلاق در ميان مهاجران
 ١٨:٠٩ - پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز
یک سال پیش در چنین روزهایی رئیس‌جمهور هنجارشکن آمریکا اقدامی کرد نامتعارف، که نقض آشکار قوانین بین‌المللی بود و مصداق آشکار تروریسم دولتی. به دستور او یکی از فرزندان غیور و سلحشور ایران زمین به خاک و خون کشیده شد، و جنایتی خلق شد بی‌سابقه، ولی در آن سوی ماجرا ایرانیان بامرام صحنه‌هایی آفریدند در استقبال و تشییع پیکر ایشان، ماندگار و با شکوه، در تهران و کرمان و اهواز و مشهد... که نماد و نشان نجابت و قدرشناسی این ملت بزرگ و تمدن‌ساز است. آنان نشان دادند که قهرمانان خود را قدر می‌شناسند، نام نیک‌شان را زنده نگه می‌دارند و فداکاری هایشان را پاس خواهند داشت؛ و چنین است که شعر سعدی شیرین سخن، گویای حال و پیام آنان است که: «سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند» امروز حاج قاسم نکونام، سرباز فداکار ایران زمین، زنده است و جاودان، و ترامپ بدکردار و بدفرجام رو به زوال است و فنا، که کسی نامش به نکویی نبرد.
 ١٥:٥٣ - پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
میلاد پیامبر بزرگ الهی حضرت عیسی مسیح (ع) و جشن بزرگ کریسمس مبارک
روز میلاد پیامبر بزرگ الهی حضرت عیسی مسیح (ع) و جشن بزرگ کریسمس که بزرگترین جشن جامعه مسیحی به شمار میرود، بر عموم پیروان ادیان الهی به ویژه آیین مسیحیت خصوصا مسیحیان کشورهای حوزه اسکاندیناوی و نیز هموطنان مسیحی مبارک باد. در این روز خجسته گسترش صلح و همزیستی در جامعه جهانی را که آموزه مشترک همه ادیان الهی به شمار می رود، در سایه تحقق ارزشهای الهی و توسعه پیوندهای فرهنگی در میان جوامع بشری آرزو می کنیم. کریسمس مبارک.
 ١٦:٢٨ - جمعه ٥ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یلدا مبارک
«شب یلدا» "شب چله" و طولانی¬ترین شب سال، سمبل زایش و تولد و در فرهنگ ایرانی نماد غلبه "روشنایی بر تاریکی" و " خیر بر شر" است. شب شعر و شادی، شب شاهنامه و فال حافظ، شب قصه و گفتگو است. ایرانیان از دیرباز در سنتی اصیل، این شب طولانی را با میهمانی و دورهمی صمیمی کوتاه کرده و تاریکی و سردی آن را به روشنایی و گرمای محفل خانوادگی تبدیل کرده ­اند. اینک که جنابعالی در کنار هزاران هم‌وطن عزیز دیگرمان در کشور سوئد یلدایی بس طولانی­تر از یلدای ایران را تجربه می­کنید، صمیمانه فرا رسیدن «شب یلدا» را در آستانه ایام خجسته کریسمس و میلاد حضرت عیسی مسیح به شما تبریک می­گویم و امیدوارم در دورانی که ویروس کرونا جامعه بشری را به چالش کشیده و موجب سلب آسایش بسیاری از هم‌نوعان ما شده است، بتوانیم با بهره‌گیری از ادبیات غنی و زمزمه اشعار ناب فارسی، خاطره­ هایی شیرین و به یادماندنی از آن در ذهن و دل خود و اطرافیان به جا بگذاریم.
 ٢١:٥١ - جمعه ٢٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ١متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

تلگرام مرکز فرهنگی

خبرنامه های رایزنی

کتابی جالب برای آموزش زبان فارسی برای انگلیسی زبانان، در این کتاب علاقمندان علاوه بر آشنایی با 2000 لغت و اصطلاح فارسی،با فرهنگ ایران هم آشنا می شوند.

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 39 | کل بازدید : 1073072