چهارشنبه ٢٩ دی ١٤٠٠
به وب سایت مرکز فرهنگی ایران در استکهلم خوش آمدید.

  

عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   

 

 

جشن شب والپوری و روز کارگر


در آستانه بهار و آخرین روز ماه آوریل، سوئدی ها شب والپوری را با سرودهای دسته جمعی، سخنرانی و از همه مهمتر آتش بازی و ترقه بازی جشن می گیرند. طبق سنت قدیم، آتش ها برای ترساندن و دور کردن حیوانات وحشی از مراتع، جایی که گله ها از نخستین روز ماه مه به چرا مشغول خواهند بود، روشن می شوند. برخی می گویند این جشن به افتخار سنت والبوری (Saint Valborg) برگزار می شود. آتش بازی موضوع اصلی این جشن است که در مکان های مرتفع، جایی که از فواصل دور قابل رؤیت باشد، روشن می شوند.

در روز بعد، سوئدی ها روز ملی کارگر را جشن می گیرند. در زمان های قدیم این جشن یک جشن غیرمذهبی یا نوعی "حزب مردم" درکنار یک دربار و مجلسی از بازرگانان بود. این سنت گسترش یافت و در دهه 80 میلادی، جنبش کارگری سوئد این روز را برای جشن و نمایش سالانه خود انتخاب نمود. با گذشت زمان، این مراسم وسیع تر شده و امروزه شامل اجتماعات، مناظرات، سخنرانی ها و دیگر فعالیت های کارگری می باشد که به طور کلی با مسائل مربوط به کار و حقوق بشر مرتبط است. پرچم ها، بنرها و دسته های موزیک مهمترین ویژگی های این روز است!  


امتیازدهی

تلگرام مرکز فرهنگی

خبرنامه های رایزنی

کتابی جالب برای آموزش زبان فارسی برای انگلیسی زبانان، در این کتاب علاقمندان علاوه بر آشنایی با 2000 لغت و اصطلاح فارسی،با فرهنگ ایران هم آشنا می شوند.

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 1338 | کل بازدید : 1425723