پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠
به وب سایت مرکز فرهنگی ایران در استکهلم خوش آمدید.

  

عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   

 

 

سید ضیاء هاشمی

استاد دانشگاه تهران و رایزن فرهنگی ایران در سوئد (حوزه اسکاندیناوی)


وی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در یاسوج و شیراز گذرانده و در سال ۱۳۶۷ در رشته ریاضی-فیزیک دیپلم گرفته است.

سال ۱۳۶۹ با کسب رتبه اول کنکور سراسری در رشته علوم اجتماعی وارد دانشگاه تهران شد. سال ۱۳۷۳ پس از پایان دوره کارشناسی رتبه اول آزمون سراسری را در رشته جامعه‌شناسی کسب و در دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال ۱۳۸۳ در دوره دکتری جامعه‌شناسی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد.

وی در همان سال به عضویت گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران درآمد و هم‌اکنون عضو هیئت علمی و دانشیار جامعه‌شناسی دانشگاه تهران است. سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ ریاست موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران و از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بر عهده داشته است.

وی مسئولیت سرپرستی وزارت علوم را از مردادماه تا آبان‌ماه ۱۳۹۶عهده دار بود. از دی‌ماه سال ۱۳۹۶ تا خردادماه ۱۳۹۹ مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی-ایرنا بوده و از آبان‌ماه ۱۳۹۹ کار خود را به عنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم آغاز کرده است.

از ایشان تالیفات متعددی از جمله شش کتاب و بیش از سی مقاله علمی منتشر شده و راهنمایی بیش از چهل پایان‌نامه دکتری و کارشناسی ارشد را در دانشگاه‌های ایران بر عهده داشته است.


تلگرام مرکز فرهنگی

خبرنامه های رایزنی

کتابی جالب برای آموزش زبان فارسی برای انگلیسی زبانان، در این کتاب علاقمندان علاوه بر آشنایی با 2000 لغت و اصطلاح فارسی،با فرهنگ ایران هم آشنا می شوند.

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 791 | کل بازدید : 1254038